6/01/2013

Samolot z papieru

Dzień dziecka już za nami. Dużo emocji, prezentów i beztroskich chwil na świeżym powietrzu. Pogoda na szczęście wykazała się dużym taktem i nie padało. A u nas w domu, po raz kolejny potwierdziło się, że najprostsze zabawki sprawiają najwięcej radości. Chłopaki uwielbiają składać samoloty z papieru, a potem puszczać je i sprawdzać, który najdalej doleci. A co, jeżeli do tego papier nadrukowany jest w fantazyjne wzory i na koniec można jeszcze dokleić pilota? Jest świetnie. Jeśli nie wierzycie, zerknijcie na zdjęcia.


Zestaw origami zaskoczył nas dobrze przemyślaną formą. Kto by pomyślał, że wystarczy nadrukować linie, a kolejność oznaczyć numerami, żeby nawet najmłodsi mogli składać wymyślne pojazdy latające. Dla osób o słabszej wyobraźni przestrzennej, do których ja się zaliczam, dołączona jest krótka obrazkowa instrukcja. Tak naprawdę dzięki samolotom dzień dziecka mieli dzisiaj i młodsi, i starsi. Dziękujemy więc dziadkom za prezent, w imieniu dzieci i własnym.

Czytaj także

7 komentarzy:

 1. Djeco robi fantastyczne zabawki. Z żalem stwierdzam, że już z nich wyrastamy. Przetestowaliśmy wiele z bogatej kolekcji i zawsze się dzieciom podobały. Samolotu nie mieliśmy, może dlatego, że u nas zawsze królowały maszyny naziemne. Samolot bardzo ładny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My do tej pory mieliśmy tylko jeden zestaw i to raczej zabawkowy niż zrób to sam. Muszę się bliżej przyjrzeć ich ofercie, chociaż trochę mnie martwisz stwierdzeniem, że Twoje dzieci już z nich wyrastają.

   Usuń
  2. Ich ofertę określiłabym jako "do siedmiu lat". Kilka rzeczy może jeszcze i bym wykorzystała, ale, nie oszukujmy się, ceny niektórych zestawów są niemałe. Ogólnie czuję, że się nimi nasyciliśmy. W pozytywnym sensie.
   Niełatwo będzie znaleźć mi podobne źródełko inspiracji, ale rozglądam się.

   Usuń
  3. Masz rację. Ceny mają wysokie. A widziałaś zdrapywanki? Wyglądają bardzo inspirująco.

   Usuń
  4. Zdrapywanek chyba nie mieliśmy. A podrzucisz jakiś link?

   Usuń
  5. Bardzo proszę :)
   http://www.kidstown.pl/product/id/7001,nowo-niebieski-wiat-zdrapywanka

   Usuń
  6. I jeszcze Klimt:) A widzisz, czyli myliłam się w kwestii wieku. Może zatem jeszcze na coś się skuszę.

   pozdrawiam

   Usuń