3/07/2020

Books, Bücher, Libros, Livres // luty 2020Jesus and the Very Big Surprise (Jezus i wielka niespodzianka)
Randall Goodgame
The Good Book Company, 32 s.
wiek odbiorcy: 3+

Jezus powróci, a kiedy to się stanie, odbędzie się niesamowite przyjęcie, podczas którego ... NIESPODZIANKA! ... Pan sam będzie służył swoim sługom! Daty jeszcze nie znamy, ale możemy sprawdzać czy jesteśmy na nie gotowi, kochając Boga i innych ludzi.

Książka obrazkowa inspirowana  opowiadaniem z 12 rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza.


Beyond the Horizon - a children's book about exploration, creativity and imagination (Poza horyzontem - książka dla dzieci o odkrywaniu, kreatywności i wyobraźni)
Carolina Celas
Little Gestalten, 40 s.
wiek odbiorcy: 4+


Horyzont nas otacza. Tutaj. Tam. Wszędzie. Widoczny lub ukryty, ale zawsze jakby poza zasięgiem... Horyzont świata jest pozorną granicą dla ogromu naszej planety, ale dla małej dziewczynki z nieograniczoną wyobraźnią i szerokim spojrzeniem jest czymś znacznie więcej: zaproszeniem do odkrywania bez końca. Poetycka opowieść zaprasza nas do uchwycenia tego co niewidzialne - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nas samych. Książka zgłębia różne perspektywy, wykorzystując każdy kolorowy punkt widzenia jako początek nowej historii, zapuszczając się daleko w świat i przypominając nam, że to, jak postrzegamy wyzwania i możliwości, jest tylko kwestią punktu widzenia.


The Old Truck (Stara furgonetka)
Jerome Pumphrey & Jarrett Pumphrey
W. W. Norton & Company, 48 s.
wiek odbiorcy: 3+


Ilustrowana historia rodziny i gospodarstwa pokazana z perspektywy furgonetki, która na każdej stronie książki znajduje się w tym samym miejscu. Samochód przez lata stanowił również centralny element życia kilkuletniej bohaterki książki. Gdy po latach ciężkiej pracy zardzewiała furgonetka kończy w przydomowych krzakach, nadchodzi czas, aby to dziewczynka przejęła gospodarstwo. Wkrótce prowadzi własną, tętniącą życiem farmę, a pośród wszystkich prac remontowych i restauracyjnych znajduje czas, by przywrócić do życia wiernego towarzysza z dzieciństwa.

Na potrzeby książki autorzy wykonali ręcznie ponad 250 stempli, aby każda rozkładówka była naprawdę niepowtarzalna.Here in the Real World (Tu w prawdziwym świecie)
Sara Pennypacker
HarperCollins Publishers, 320 s.
wiek odbiorcy: 8+


Ware nie może doczekać się lata.  Chce je spędzić „we własnym świecie”, gdzie nikt mu nie będzie zawracał głowy. Rodzice zapisują go jednak na beznadziejne półkolonie, podczas których musi znosić konieczność znaczących interakcji społecznych oraz wszelkich innych działań z tak zwanymi „normalnymi” dziećmi. Pierwszego dnia Ware poznaje Jolene, twardą, skrytą dziewczynę, która uprawia ogród w ruinach opuszczonego kościoła w pobliżu obozu. Wkrótce Ware zaczyna opuszczać zajęcia, poświęcając czas tworzeniu własnej twierdzy w przestrzeni kościoła. Jolene szydzi, nazywając go marzycielem, bo w przeciwieństwie do niej, nie żyje w „prawdziwym świecie”. Mimo że Ware i Jolene różnią się między sobą, łączy ich jedno: twierdza to dla nich ucieczka. A kiedy ich sanktuarium staje w obliczu zagrożenia, Ware przysięga je uratować. Ale jak wygląda bohater w prawdziwym życiu? Co może zrobić dwoje niedopasowanych dzieciaków?No Fixed Address (Bez adresu)
Susin Nielsen
Andersen Press, 288 s.
wiek odbiorcy: 11+


Felix Knutsson ma prawie trzynaście lat, mieszka ze swoją matką oraz myszoskoczkiem Horatio i jest świetny w zapamiętywaniu faktów i ciekawostek. Felix i jego mama Astrid mają sekret: żyją w furgonetce. Astrid obiecuje, że potrwa to tylko chwilę, dopóki nie znajdzie nowej pracy i błaga Felixa, żeby nikomu nic nie mówił. Więc kiedy Felix zaczyna naukę w nowej szkole, robi wszystko, aby ukryć fakt, że większość jego ubrań leży w magazynie, tylko raz na tydzień bierze prysznic w domu kultury i nie starcza mu na jedzenie. Za każdym razem kiedy jego kumple Dylan i Kubuś chcą do niego wpaść, Felix znajduje wymówkę.

Autistic Alfie (Autystyczny Alfi)
Jayden Dove & Liz Kay
Independently published
28 s.


"Autystyczny Alfie" to książka obrazkowa napisana przez dotkniętego autyzmem jedenastoletniego Jaydena Dove, który obecnie pisze już swoją kolejną książkę i uczęszcza do szkoły średniej. Wraz z ilustratorką Liz Kay napisał o tym, jak czuje się dorastając z autyzmem i jak autyzm wpływa na życie dzieci na całym świecie. Jedna na sto osób cierpi na autyzm, stąd szerzenie wiedzy na jego temat i podejmowanie działań integrujących są ważniejsze niż kiedykolwiek. Jayden chciał, aby dzieci autystyczne poczuły się dostrzeżone i wiedziały, że nie są same. Liz Kay ożywiła słowa i pomysły Jaydena swoimi oszałamiającymi ilustracjami. Autistic Alfie jest książką adresowaną do każdego dziecka. Należy mieć nadzieję, że rodzice, opiekunowie i dziadkowie zechcą dzielić się tą historią z wyjątkowymi małymi ludźmi w ich życiu.

źródło: www.amazon.co.uk
 Zamieszczone opisy książek oraz zdjęcia pochodzą z materiałów wydawców. 
  Tłumaczenie: Mała czcionka.

Czytaj także

0 Komentarze:

Prześlij komentarz