9/04/2017

Books, Bücher, Libros, Livres // sierpień 2017


Sierpień minął bezpowrotnie, skończyły się wakacje, więc czas na kolejny przegląd zagranicznych nowości wydawniczych. Przyznaję się bez bicia, że dziś wrzuciłam do zestawienia dwie książki, które tak całkiem świeże nie są, ale ich anglojęzyczna premiera, czyli bardziej dostępna ogółowi odbiorców wersja językowa oraz naprawdę ciekawe wnętrze, usprawiedliwią chyba moją niesubordynację. Zatem zaczynamy!

Anne of Green Gables (Ania z Zielonego wzgórza)

Jennifer Adams & Alison Oliver, Gibbs M. Smith Inc, 22 s.  

wiek: 0-3 lat

 
 

Zapoznaj swojego malca z rudowłosą Anią Shirley, bohaterką "Ani z Zielonego Wzgórza". Elementarz miejsc oprowadzi Was po Wyspie Świętego Edwarda i ulubionych zakątkach Ani. Jennifer Adams i Alison Oliver poprzez słowa i kolorowe rysunki zapoznają najmłodszych z domem Ani, jej ulubionym stawem, lasem, polem, ogrodem i drogą do Avonlea.

 

 

 

 

 

Hedy's Journey: The True Story of a Hungarian Girl Fleeing the Holocaust 

(Podróż Hedy: prawdziwa opowieść o węgierskiej dziewczynce uciekającej przed Zagładą)

Michelle Bisson, il. El Primo Ramon, Capstone Press, 40 s.

wiek: 8 - 11 lat

  Jest rok 1941. Heda i jej rodzina są Żydami. Antyżydowska Partia Nazistowska rośnie w siłę. Heda i jej rodzina nie czują się bezpiecznie w swoim domu na Węgrzech. Postanawiają uciec do Ameryki, ale z uwagi na swoją sytuację 16-letnia Heda musi odbyć samotną podróż przez Europę. Czy szczęście jej dopisze? Czy będzie odważna? Wyrusz z nią w tę podróż, by przekonać się jak wyglądały jej zwycięstwa i porażki, od kogo otrzymała pomoc, a kto był dla niej okrutny i jak poradziła sobie z rozstaniem.

 

 

 

 

On a Magical Do-Nothing Day (Magiczny dzień nicnierobienia)
Beatrice Alemagna, Thames and Hudson Ltd, 40 s.W deszczowy dzień najbardziej lubię bawić się po swojemu. Moja mama uważa, że to strata czasu, ale jeśli tego nie robię, naprawdę nic nie ma sensu. Z drugiej strony, może się mylę...

Książka autorki "Tuli-pucho-kłaczka", "Lwa w Paryżu" i "Pięciu nieudanych".

Książka ukazała się dotąd w języku włoskim i francuskim.

 

 

 

 

 

 

Mr Left and Mr Right (Pan Lewy i pan Prawy)

Daniel Fehr, il. Celeste Aires, Templar Publishing, 22 s.


 

Pan Lewy mieszka na lewej stronie książki, a pan Prawy na prawej. Chcieliby być razem, ale nie wiedzą jak się do siebie dostać. Próbowali wszystkiego: przejść po kartce, nad kartką, a nawet przecisnąć się pod skrzydełkiem rozkładanej strony.

Dzieci pokochają prostą narrację książki i docienią niecodzienne pomysły pana Prawego.
Three Balls of Wool

Henriqueta Cristina, il. Yara Kono, Enchanted Lion Books, 32 s.

wiek: 3 - 9 lat


Poszukując miejsca pełnego swobody, w którym każde dziecko może chodzić do szkoły, rodzina przeprowadza się z faszystowskiej Portugalii do komunistycznej Czechosłowacji. Inaczej nie znaczy jednak idealnie. W tym nowym szarym świecie brak wolności odczuwany jest w bardzo prostych rzeczach, takich jak kolory, które można lub których nie wolno nosić.

Książka ukazała się dotąd w języku  francuskim i portugalskim.

 

 

 

Zamieszczone opisy książek pochodzą (w przeważającej części) z materiałów wydawców.Tłumaczenie: Mała czcionka.

 

Czytaj także

0 Komentarze:

Prześlij komentarz