11/05/2014

Peep Inside The Zoo


Peep Inside The Zoo
Anna Milbourne
il. Simona Dimitri
projekt Nicola ButlerCo wyróżnia tę książkę spośród innych w biblioteczce Sadzonki? Jest najbardziej poklejona taśmą samoprzylepną. Niektóre elementy były sklejane po kilka razy. To zdecydowanie największy inwalida, ale przy okazji również jeden z najsilniejszych graczy pośród naszych książek do samodzielnego przeglądania. Sama się sobie dziwię, że bez żalu dawałam ją Sadzonce na żer i to nie dlatego, że jest taka kiepska. Po prostu z takich książek najszybciej się wyrasta. Smakowita graficznie a do tego wyposażona w mnóstwo atrakcyjnych okienek i klapek, które wiodą czytelnika przez książkowe zoo. Grafikę urozmaica sensowny tekst, co w książkach dla tej grupy wiekowej jest nadal rzadkością (przykład).
Kuszą też dwa inne tytuły z serii, ale choć wydawca mówi 3+, my wiemy swoje. Sadzonka nieubłaganie rośnie.

Czytaj także

6 komentarzy:

 1. O, a szukałam jakiejś fajnej książeczki po angielsku. jak znalazł na Gwiazdkę. A znasz moze jakieś dobre strony o książkach dla dzieci, ale angielskich? Mieszkam w UK i czasem ciężko jest mi coś naprawdę dobrego znaleźć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam takich, niestety, żałuję. Grzebię sobie po zagranicznych blogach, szperam w Amazonie, podchwytuję ciekawe tytuły przy innych okazjach. "Peep Inside The Zoo" Tomek wypatrzył w księgarni w Londynie. Taka przypadkowa ta nasza angielska biblioteczka.

   Usuń
 2. Dziękuje bardzo! Książka trafiła pod choinkę i moja Mimi w niej zakochana. Ilustracje prześliczne, zabawa na długie, długie minuty, a ja juz zamówiłam pozostałe tytuły. Gdybym nie przeczytała tutaj o tej książeczce nie zwrocilabym na nią uwagi, a tak to zakupiłam (i to w promocji) i bardzo nas cieszy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Mam nadzieję, że pozostałe też będą trafione. A znacie "Flip Flap Farm" (http://www.malaczcionka.pl/2014/03/pora-na-potwora-vs-flip-flap-farm.html)? Jest też druga część "Flip Flap Safari". Fajna zwłaszcza dla ciut starszych niż nasze dwulatki, ale warto mieć w pamięci.

   Usuń
 3. Nie znamy, ale tytuły zanotowane i będą zapewne zakupione w przyszłości. Do niedawna moja mała jedynie wyrywała te wszystkie "klapki", ale teraz ładnie się bawi robi "a kuku" i generalnie fajno jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna księgarnia internetowa z angielskimi książeczkami to www.bookids.pl . Polecam , moje dzieciaczki mają już sporą bibliotekę angielskich tytułów z tej księgarni. :)
  Pozdrawiam, Kaja

  OdpowiedzUsuń