2/05/2021

Puf, puf, puf...

 Dobiegła końca trzecia edycja plebiscytu Lokomotywa. Mamy za sobą niezwykle emocjonujący i pracowity czas. Taki specjalny moment w roku, kiedy pojawia się szansa na odkopanie spod sterty książek i spojrzenie wstecz na to co dobre, ciekawe, wartościowe. To też wyjątkowa chwila, bo przestajemy być osobnymi satelitami, blogerami wytrwale dłubiącymi przy swoich biurkach, a robimy coś razem. 

Blogerzy nie tworzą redakcji, nie spotykają się na korytarzu, nie piją razem kawy przy ekspresie. Sami wypatrujemy ciekawych premier i oddzielamy ziarno od plew. To nasza praca po godzinach, czasożerne hobby, o wciąż niskim prestiżu społecznym. Za sprawą Lokomotywy chcemy to odczarować. Pokazać, że blogerzy książkowi to często profesjonaliści, fascynaci, entuzjaści, którzy siedzą w książkach, bo lubią, bo się na tym znają i chcą się tym dzielić z innymi. 

Lokomotywa to dla nas radocha, ale i nieprzespane noce, mnóstwo rozterek, ale radość wspólnego zachwytu, kiedy inni też czują to co my. U nas nie ma miejsca na trendy, nie premiujemy konkretnych wydawnictw. Plebiscyt zdejmuje z nas odpowiedzialność za listę laureatów, ale obarcza obowiązkiem roztropności przy formułowaniu listy nominacji. Za każdym tytułem stoi konkretny bloger, każda z 60 nominacji to wyróżnienie, które warte jest zauważenia. 

12 blogerów, kilkanaście gustów, 1 lokomotywa. Każdy może znaleźć coś dla siebie. 

www.plebiscytlokomotywa.pl

Tatiana Audycka-Szatrawska "@dodruk_poprosze" (https://www.instagram.com/dodruk_poprosze/)
Agnieszka Dobrowolska "Mały pokój z książkami" (http://poczytajmi.blox.pl/html)
Zosia Gwardyś "Mała czcionka" (http://www.malaczcionka.pl)
Magdalena Koziarek "Synkowe czytanie" (https://synkoweczytanie.wordpress.com/)
Olga Kromuszczyńska "O tym że…" (http://www.otymze.pl/)
Maja Kupiszewska "Maki w Giverny" (https://www.makiwgiverny.pl/)
Karolina Obrzut "Dżin z tomikiem" (https://dzinztomikiem.pl/)
Ania Oka "Zabawkator" (http//zabawkator.pl)
Marta Pilarska "Mała ka(f)ka" (http://zmalakafka.blogspot.com/)
Alicja Szyguła "W Nieparyżu" (http://nieparyz.blogspot.com/)
Bartek Wokan "Co czytam Konstantemu i Matyldzie" (http://www.coczytamkonstantemu.pl/)
Paulina Zaborek "Poczytaj dziecku" (http://www.poczytajdziecku.pl/)

 

 


Czytaj także

2 komentarze:

 1. Jak to powiedział Hancock: Gud dżołb!! Fajnie, że Wam się chce, fajnie, że dobre książki dostają dodatkowego kopa promocyjnego.
  PS. Mnie na prestiżu jak raz nie zależy, ale ja tylko mrówka blogowa i okropnie leniwy (właściwie już w stanie spoczynku) entuzjasta, więc ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może mam za cienką skórę albo jestem idealistką, ale jak rozmawiam z innymi blogerami, to często słyszę podobne opinie. Grunt to iść do przodu, czego i Tobie życzę. :)

   Usuń