8/05/2019

Books, Bücher, Libros, Livres // lipiec 2019



Akissi: More Tales of Mischief (Nowe figle Akissi)
Marguerite Abouet, il. Mathieu Sapin
Flying Eye Books, 144 s.
wiek odbiorcy: 6+



Dzielna awanturniczka Akissi z Wybrzeża Kości Słoniowej powraca z nową porcją psot! Tym razem musi uniknąć utonięcia, stawić czoła dręczycielowi, pojednać się z odwieczną rywalką - najładniejszą dziewczyną w całej szkole i  wymigać się od szamańskiej mikstury.

Opierając się na własnych wspomnieniach z dzieciństwa na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Marguerite Abouet oddaje w ręce czytelników drugi tom jeszcze zabawniejszych przygód Akissi. Tytułowa bohaterka przekonuje się m.in. jak można zaprzyjaźnić się z kimś, kogo się nie lubi, w jaki sposób obronić się i jak ponosić konsekwencje własnych działań.

Zbiór zawiera nietłumaczone dotąd na angielski przygody radosnej i niesfornej Akissi.




Heartstream 
Tom Pollock
Walker Books Ltd, 352 s.


Chciałam Cię tylko zobaczyć. Na koniec.

Pełen napięcia dreszczowiec psychologiczny o obłędzie, sławie i zdradzie. W sam raz dla fanów serialu "Czarne lustro".

Cat jest zakochana. Zawsze tak pełna zdrowego rozsądku, sama ledwo wierzy w to, że umawia się na randki, i to w dodatku z gwiazdorem. Ale jego fani nie mogą się o niczym dowiedzieć. W przeciwnym razie pożrą ją żywcem, a pierwsza w kolejce będzie bez wątpienia jej najlepsza przyjaciółka, Evie.

Amy korzysta z aplikacji społecznościowej Heartstream, pozwalającej innym użytkownikom współodczuwać jej własne emocje. Udostępniła w ten sposób każdą z chwil, które spędziła towarzysząc swojej śmiertelnie chorej matce, a także żałobę, którą przeżywała po jej odejściu. To najprawdziwsza i najsurowsza forma reality TV, jaką można sobie wyobrazić. Jednak w dniu pogrzebu matki, Amy odkrywa w swojej kuchni obcą kobietę. W oczekiwaniu na dziewczynę, z którą od dawna chciała porozmawiać, nieznajoma uzbroiła siebie i cały dom w ładunki wybuchowe.

Kim jest kobieta? Szaloną fanką? Czego chce? Amy i Cat wkrótce odkryją, do czego może doprowadzić obsesja.


Arctic Zoo (Polarny zwierzyniec)
Robert Muchamore
Hot Key Books, 480 s.


"Zmienić świat nie jest łatwo, ale trzeba nieustannie próbować."

Z Londynu...

Georgia jest piątkową uczennicą, laureatką dwudziestu sześciu wyścigów dronowych i nałogowym nabywcą japońskich materiałów papierniczych. Planuje iść w ślady starszej siostry, Sophie i zostać lekarką, ale nagła tragedia obraca cały jej świat w gruzy.

Do Akure...

Julius mieszka w Ondo, nigeryjskim stanie, którego połowa ludności żyje za mniej niż dolara dziennie. Jego jednak to nie dotyczy. Od ponad dekady jego wuj pełni funkcję stanowego gubernatora, a matka jest faktyczną siłą, która obraca rządowym stołkiem. Julius wraz z przyjacielem Dukem odnajdują azyl w opuszczonym ogrodzie zoologicznym. Podczas gdy ich przyjaźń dojrzewa, świat na zewnątrz staje się coraz bardziej wrogi.

W "Polarnym zwierzyńcu" autor bestsellerowego "Cherubina" towarzyszy dwojgu nastolatków, których losy skrajnie się różnią i tworzy wstrząsający dreszczowiec o buncie, seksualności, psychicznej równowadze i złym przywództwie.


Miracle on Cherry Hill (Cud na Wiśniowym Wzgórzu)
Sun Mi-Hwang
Abacus, 208 s.



Oto historia człowieka imieniem Kang Dae-su. Całe jego życie jest cudem, od wyjścia z ubóstwa aż po prowadzenie dochodowej firmy budowlanej. U schyłku życia Kang zapada na nowotwór mózgu. Postanawia powrócić do domu na Wiśniowym Wzgórzu, w którym spędził dzieciństwo. Kupuje stary, rozpadający się budynek, po to by skryć się w nim przed światem, ale okoliczni mieszkańcy mają inną wizję tego miejsca. Z bezwględną determinacją zdają się dążyć do  ataku na prywatną własność Kanga. Pojawia się jednak pytanie o prawdziwego właściciela posesji na Wiśniowym Wzgórzu: czy jest nim przedsiębiorstwo budowlane, dokonujące rewitalizacji okolicy, czy może mieszkańcy, którzy od lat korzystali z tej okolicy, bawiąc się, rozmyślając, spacerując, przeczesując i kochając się? W jaki też sposób to wyjątkowe miejsce związane jest z dzieciństwem zgorzkniałego i przygnębionego Kanga?

Cud na Wiśniowym Wzgórzu jest budującą opowieścią o załamanym człowieku, odzyskującym wiarę w człowieczeństwo. Zgłębia kruchość przyrody i ludzkiego życia, pozostając uwielbianym przez koreańskich czytelników klasykiem. W książce znalazły się także przepiękne ilustracje.

Wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerów Sun-mi Hwang powraca z pokrzepiającą powieścią o odradzaniu się i przyjaźni.

Stop! Bot! (Stój, bocie!)
James Yang
Viking Books for Young Readers, 40 s.
wiek odbiorcy: 2+


Kontynuacja picture booka "Stój, Busie!", łącząca wątki rodem z "Okna na podwórze", twórczości Wesa Andersona i Richarda Scarry'ego.

Obrazkowa łamigłówka dla najmłodszych, w której mały chłopiec wychodzi z rodziną na spacer, a po drodze zatrzymuje się, aby pokazać portierowi swojego nowego "bota". "Mam bota!", woła ale nie cieszy się nim zbyt długo, ponieważ maszyna ulatuje mu z rąk, niczym wypuszczony balonik. "Stój, Bocie!" - uczynny portier rzuca się w pogoń po kolejnych  piętrach budynku, a wraz z nim mieszkańcy poszczególnych kondygnacji. Z początku historia toczy się dość zwyczajnie, ale wkrótce okazuje się, że każde kolejne piętro (a wraz z nim, jego mieszkaniec) jest dziwniejsze i bardziej zwariowane od poprzedniego! Muzycy, baseballiści, mieszkańcy zoo, aż wreszcie olbrzymia małpa dołączają do grona postaci. Czy uda im się jednak złapać Bota, zanim będzie za późno? Zabawna książka pełna humoru i detali, które spodobają się młodym czytelnikom.






Wilder Girls (Dzikuski)
Rory Power
Delacorte Press, 353 s.
wiek odbiorcy: 12+


Minęło osiemnaście miesięcy odkąd szkoła dla dziewcząt Raxter poddana została kwarantannie. Od czasu, gdy atak Jadu wywrócił życie Hetty do góry nogami.

Zaczęło się pomału. Najpierw po kolei umierali nauczyciele. Potem przeszło na uczennice, zmieniając ich ciała nie do poznania. Odcięte od świata i skazane tylko na siebie w swoim domu na wyspie, dziewczęta boją się wyjść poza teren szkoły, gdzie za sprawą Jadu las stał się dziki i niebezpieczny. W oczekiwaniu na obiecany lek, obserwują jak Jad przesącza się wszędzie wokół.







* Zamieszczone opisy książek oraz zdjęcia pochodzą z materiałów wydawców. 
   Tłumaczenie: Mała czcionka.

Czytaj także

0 Komentarze:

Prześlij komentarz