12/31/2013

10 noworocznych życzeń Małej czcionki

W małoczcionkowym, rodzinnym gronie zeszło nam się na noworoczne życzenia. Koniec roku to nie tylko świetna okazja do podsumowań (jednak ile można, przecież cały rok rozmawiamy o tym, co się udało bądź też nie!), ale również patrzenia w świetlaną, wydawniczą przyszłość. Pora więc pomarzyć. Okazało się, że małoczcionkowcy noszą w sobie wcale nie mało noworocznych książkowych życzeń. Ja niezmiennie chciałabym kupić "Oto jest Londyn" Miroslava Šaška, na który czekam w napięciu od wczesnej jesieni. Miałam go już nawet w wirtualnym koszyku, ale kilka razy otrzymywałam komunikat, że "dystrybutor poinformował nas o przesunięciu daty premiery pozycji". Szanowny Wydawco, mam nadzieję, że luty 2014 będzie już ostatecznym terminem!

Zacznijmy jednak od początku. Potraktujcie te życzenia z przymrużeniem oka lub na serio, jak kto woli.
1. Od Wydawnictwa Literatura moje dzieci chciałyby w nowym roku otrzymać "Kocie historie" Tomasza Trojanowskiego z nowymi ilustracjami. Najstarsza proponuje współpracę z Emilią Dziubak. Tragizm pierwotnego wydania zmusza nas do korzystania wyłącznie z nagrań audio...
2. Mamy nadzieję, że Oli Woldańskiej-Płocińskiej uda się wydać "Na straganie" vel "Pan Jan dla młodych wegetarian".
3. Ponieważ podjęliśmy w tym roku kolejną nieudaną próbę przeczytania "Mary Poppins", mamy propozycję dla Pawła Beręsewicza - Irena Tuwim czeka na godnego następcę.
4. Robert Ingpen zrobił w tym roku zawrotną karierę w naszym domu. Najstarsza wzdycha do niego regularnie. Czekamy na "O czym szumią wierzby" Kennetha Grahame'a.
5. Wszyscy mieli mnóstwo propozycji, jakim tematem mogliby się zająć w tym roku Aleksandra i Daniel Mizielińscy. Stanęło na tym, że najbardziej by się przydał Atlas Polski.
6. Tomek wymarzył sobie "Uwaga, budowa!" w wersji przyrodniczej, czyli o zakładaniu ogrodów.
7. Mamy też nadzieję, że Iwona Chmielewska nie zapomni o nas w tym roku. Czekamy z niecierpliwością na "Oczy". Marzy nam się również zbiorek wierszy Tuwima z ilustracjami Chmielewskiej, na podsumowanie roku poety.
8. "365 Penguins" z ilustracjami Joelle Jolivet oraz "The Snowman" Raymonda Briggsa to nasze propozycje wydawnicze na zimę 2014.
9. Liczymy też na nowe, książkowe i okołoksiążkowe kalendarze adwentowe.

Pozostając w nadziei na spełnienie choć części z powyższych marzeń, życzę wszystkim wspaniałego, zaczytanego nowego roku.

Czytaj także

11 komentarzy:

 1. Odnośnie punktu 3 - Paweł Beręsewicz na razie ma zamówienie na kolejny tom Ani. Mary musi poczekać....
  Atlas Polski Miezielińskich - koniecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Życzę aby powyższe marzenia się spełniły :)
   Też mi się marzą "O czym szumią wierzby" z ilustracjami Ingpena (widziałam w sieci ilustracje, cudne!) i "Oczy", Atlas Polski w wykonaniu Mizielińskich to dobry pomysł.

   Szczęśliwego Nowego Roku!

   Usuń
  2. Zakładko, ja wiem, że zbierasz beręsewiczową kolekcję Ań, ale pozwól, że inni też skorzystają z jego talentu. ;)
   Gosia, ja też się napatrzyłam w Sieci na "O czym szumią wierzby". Cudo!

   Usuń
  3. Nie ma sprawy. Przyznasz, że pan Beręsewicz nie będzie się w tym roku (z nami) nudzić :)

   Usuń
  4. Grunt to wierni i wymagający czytelnicy. :)

   Usuń
 2. Punkty 5, 7 i 9 popieram w pełni:)
  A Wam życzę przede wszystkim odpoczynku po nadmuchaniu takiej ilości baloników!:)
  Noworoczne uściski!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziubak - zawsze i wszędzie (a Literatura ma chyba ogólnie jakiś problem z ilustratorami...), Woldańska-Płocińska - też trzymam kciuki, żeby jednak się dało!!!!, Chmielewska wespół z Tuwimem - świetne! i mega ciekawe byłoby zobaczyć książkę o zakładaniu ogrodów, Ingpena - kocham!!!!, a 9 rozumie się sama przez się ;-) A może Mizielińscy tu zajrzą i jakiś udział w tantiemach zaliczy Mała Czcionka - oby ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chmielewską i Tuwima wymyśliliśmy z mężem na wakacyjnym spacerze. Szukaliśmy ilustratora, który by Tuwima nie tylko narysował, ale też zinterpretował. Nadal mam niedosyt Tuwima dla dzieci. Nadal nie mamy w domu swojego ulubionego zbioru...

   Usuń
 4. Żeby nie przesadzać z żądaniami - 1, 5, 6 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na architekturę krajobrazu (pkt 6) jeszcze nikt nie głosował. Jesteś pierwszy ;)).

   Usuń