,

Books, Bücher, Libros, Livres // marzec 2019

 
From Tiny Seeds: The Amazing Story of How Plants Travel (Od maleńkich nasionek: niewiarygodna opowieść o tym jak podróżują rośliny)
Émilie Vast
Thames and Hudson Ltd, 32 s.


Od eksplodujących fiołków i pływających lilii wodnych, po podskakujące kasztany i autostopujący łopian. Rośliny wyruszają w niesamowitą podróż! Odkryj wiele wspaniałych sposobów podróżowania nasion i obserwuj jak zamieniają się w rośliny.
The Cottingley Fairies (Baśnie z Cottingley)
Ana Sender
Northsouth Books, 48 s.
wiek odbiorcy: 8+
Wróżki istnieją, a te dziewczyny mają na to dowód!

Elsie i Frances są smutne z powodu dorosłych, którzy wydają się zupełnie nie dostrzegać magii w otaczających ich lasach.  


Gdyby tylko mogli zobaczyć, to co my widzimy. Robienie zdjęć jest jak otwieranie okien. . .

W 1918 roku, Elsie Wright i jej kuzynka Frances Griffith fotografują wróżki w swoim ogrodzie, w małej wiosce Cottingley (Yorkshire). Niespodziewanie wzbudzają wokół się spore zainteresowanie. Znany pisarz i spirytysta, Sir Arthur Conan Doyle, początkowo wydaje się być nieufny, jednak z czasem przekonuje do swoich racji sporą część opinii publicznej.The Big Little Thing (Mała wielka rzecz)
Beatrice Alemagna
Tate Publishing, 32 s.
wiek odbiorcy: 3+
"Przyszło pewnego ranka, kiedy nikt nie patrzył" - nadeszło niespodziewanie. Minęło kogoś na ulicy. Wpadło pomiędzy ludzi idących chodnikiem. Złapało ich zupełnie nieświadomych. Ale co to właściwie było? Nazywają to. . . szczęściem!

Piękna, nowa książka autorska wielokrotnie nagradzanej ilustratorki i autorki Beatrice Alemagna, która we wspaniały sposób odkrywa, jak szczęście wkracza w nasze życie i zmienia sposób patrzenia na świat.

Circle (Kółko)
Mac Barnett & Jon Klassen
Walker Books, 48 s.
wiek odbiorcy: 3+Trzecia część obrazkowej trylogii genialnego duetu: Mac Barnett i Jon Klassen.

Trójkąt i Kwadrat odwiedzają Kółko. Kółko mieszka przy wodospadzie. Podczas zabawy w chowanego, Kółko  przekazuje kolegom jedną zasadę: nie chodźcie za spadającą wodę.  Kiedy zamyka oczy, by policzyć do dziesięciu, Trójkąt idzie dokładnie tam, gdzie nie powinien. Czy Kółko znajdzie Trójkąt? A jakie inne kształty mogą się tam czaić?

Slottet (Zamek)
Emma Adbåge
Lilla Piratförlaget, 32 s.
wiek odbiorcy: 3+
Przeczesaliśmy włosy. Mama wypisała kartkę złotym piórem. Kupiliśmy także prezent. Mały, czerwony zamek. Zabawkowy zamek. Też mam taki, ale zielony. Zielony, brzydki i nudny i mam go już dość! Wolałbym mieć czerwony.

"Zamek" to książka o tym jak trudno rozstać się z prezentem, który samemu chciałoby się mieć. Ale także o wspaniałym uczuciu posiadania czegoś, o czym marzy ktoś inny...

Emma Adbåge ma doskonały wyczucie do odkrywania
dziecięcych uczuć. Gdy przedstawia je w tekście i obrazie, powstaje wspaniały, artystyczny picturebook!
Another (Inny)
Christian Robinson
Atheneum Books for Young Readers, 56 s.
wiek odbiorcy: 4+ 
Debiut literacko-ilustracyjny laureata nagród Caldecott i Coretta Scott King Honoree, Christiana Robinsona proponuje młodym czytelnikom zabawną, pełną fantazji podróż do innego świata.

Co jeśli…
napotkałeś inną perspektywę?
Odkryłeś inny świat?

Spotkałeś innego siebie?

Co możesz zrobić? 

* Zamieszczone opisy książek oraz zdjęcia pochodzą z materiałów wydawców. 

   Tłumaczenie: Mała czcionka.

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz