10/18/2013

Pomelo i przeciwieństwa

Pomelo i przeciwieństwa
Ramona Bădescu
il. Benjamin Chaud
Wydawnictwo Zakamarki 2013

"Kiedy Pomelo był mały. był naprawdę mały i ..."
mieścił się w książce o bardzo małym formacie! Przed nami cały świat Pomelo ujęty w absurdalny wir porównań, które ciągną się przez kilkadziesiąt stron. I jak to u Pomelo nie ma mowy o banałach, bo czym dalej w las tym ciekawiej. Jest śmiesznie, zaskakująco i pomelowo. Mimo niepozornej formy, tej książki nie można czytać szybko. I wcale nie jest przeznaczona dla tych zupełnie najmniejszych. Wręcz przeciwnie! Sadzonce spodobały się wielkie oczy słonia. Szuka ich na każdej ilustracji. Dla każdego coś miłego się znajdzie.
Czytaj także

5 komentarzy:

 1. Miałam przez chwilę pokusę, by zaprzyjaźnić się z Pomelo, tak ładnie się o nim pisze, ale chyba już dla nas za późno. Będę o nim jednak pamiętała w kwestii prezentów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja odkrywam go dopiero teraz z Sadzonką. Tomek nie dał się wciągnąć, kiedy wypożyczałam poprzednie części.

   Usuń
 2. mojemu dziecku jakoś Pamelo nie odpowiada, chociaż ja łudzę się, że miłość przyjdzie z czasem;) Ja Pomelo uwielbiam, świetny jest!
  Zakładka, jak nie dzieciom to kupuj sobie, nie pożałujesz:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja (lat 34) uwielbiam Pomelo. Jedno znajome dziecko - także zapałało miłością. Wiele (z księgarskiego doświadczenia wiem) uwielbia i szuka kolejnych, przez rodziców naturalnie. I "Przeciwieństwa" mi się podobają, choć, mam wrażenie, nie do końca są dobrze narysowane/tłumaczone, a przez to zrozumiałe dla dziecka. To czasem za wysokie piętro abstrakcji dla malucha chyba... Ale uwielbiam mimikę Pomelo - jak niewiele kresek trzeba, żeby coś wyrazić :))

  OdpowiedzUsuń