12/05/2019

Books, Bücher, Libros, Livres // listopad 2019
The Beast of Buckingham Palace (Bestia z Pałacu Buckingham)
David Walliams, il. Tony Ross
HarperCollinsChildren'sBooks, 464 s.
wiek odbiorcy: 7+


Sto lat minęło, jak z bicza strzelił i królestwo pogrążyło się w ciemności. Młody książę Alfred musi zebrać się na odwagę i wyruszyć w magiczną podróż, aby uratować swą matkę, królestwo... i cały świat. Po drodze spotka dawno niewidzianych przyjaciół, nikczemnych złoczyńców i szalone roboty, a nawet stoczy walkę z Królem Bestii, potężnym Gryfem.

Moomin Deluxe Anniversary Edition: Volume Two (Muminki - Jubileuszowe wydanie: tom drugi)
Lars Jansson
Drawn and Quarterly, 520 s.
wiek odbiorcy: 9+


Od czasu pojawienia się pierwszego komiksu o Muminkach na łamach „London Evening News”, twórczość Tove Jansson stała się międzynarodową sensacją i inspiracją dla tworzenia programów telewizyjnych, kawiarni, muzeum, spektaklu operowego, a nawet parku rozrywki. Nowe, jubileuszowe wydanie zawiera setki komiksowych stron, na których pojawiają się znajome twarze muminkowych bohaterów. W tomie znalazły się komiksy stworzone przez Larsa Janssona, po tym gdy jego siostra Tove, była już zbyt zmęczona kontynuowaniem kilkuletniego projektu. Lars już od dawna angażował się w tworzenie codziennych odcinków obrazkowej serii o Muminkach. To właśnie on przetłumaczył je na angielski, w celu publikacji. Mimo że miał niewielką wiedzę na temat rysowania, przejął pracę nad komiksem. Tove podjęła się nauczenia go warsztatu i po dwóch latach współpracy, przez kolejnych czternaście lat Lars był niezależnym autorem serii. W połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, kiedy pasek był u szczytu popularności, opowieści o Muminkach ukazywały się w czterdziestu gazetach na całym świecie, w równym stopniu absorbując uwagę dorosłych czytelników, jak i dzieci. Historie z Doliny Muminków do dziś spotykają się z dużym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na swoją wyjątkową absurdalność. Od lat są przede wszystkim piewcami życia społecznego i szacunku dla własnego środowiska. 


My Book With No Pictures (Moja książka bez obrazków)
B. J. Novak
Puffin, 40 s.
wiek odbiorcy: 3+


Czy lubisz KSIĄŻKĘ BEZ OBRAZKÓW? Nadszedł czas, by przygotować sobie własną i sprawić, by dorośli zaczęli mówić głupie rzeczy! Słowa są niesamowite. Mogą być radosne albo smutne, poważne lub idiotyczne. Ale NAJLEPSZE słowa to te, które sprawiają, że śmiejesz się do rozpuku! Pomyśl o wszystkich swoich ulubionych głupich i zabawnych wyrazach. Już? Świetnie. Teraz wypełnij puste pola MOJEJ KSIĄŻKI BEZ OBRAZÓW swoimi słowami i naklejkami ukrytymi z tyłu książki. Jak daleko zajdziesz, zanim zaczniesz chichotać?

Frank Lloyd Wright: Meet the Architect (Frank Lloyd: Poznaj architekta)
Patricia Geis
Princeton Architectural Press, 16 s.
wiek odbiorcy: 8+


Życie i twórczość amerykańskiego wizjonera architektury Franka Lloyda Wrighta to temat pierwszej części nowej serii książek „Poznaj architekta!”, stanowiącej kontynuację serii "Poznaj artystę!". Klapki, wycięcia i zakładki zabierają czytelników w fascynującą podróż przez słynne dzieła Wrighta - Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Fallingwater w Pensylwanii i Taliesin (własny dom-studio) - oraz materiały i techniki, które wykorzystał do ich stworzenia. To praktyczne wprowadzenie zainspiruje początkujących architektów w wieku od ośmiu do osiemdziesięciu lat.Underground. Subway Around the World (Metro. Kolejki podziemne na całym świecie)
Uijung Kim
Cicada Books Limited, 44 s.
Zabawna książka wyszukiwanka przedstawiająca podziemne kolejki z 12 różnych miast świata. Na pierwszej stronie widzimy peron wraz z pociągiem i poznajemy ciekawe fakty i liczby dotyczące systemu transportu. Na następnej stronie odkrywamy tętniące życiem wnętrze pociągu i peron. To właśnie tu młodzi czytelnicy są proszeni o znalezienie wskazanych elementów, typowych dla danego miasta; np. precel, koszulka I * NY i opaska ze Statuą Wolności w nowojorskim metrze. To książka idealna dla wszystkich kolejowych maniaków, ale także dla szerokiego grona odbiorców. Opowiada nie tylko o transporcie, ale również o znaczeniach kulturowych różnych miast na całym świecie. Pełne życia, kolorowe ilustracje Uijung Kim wykonane są w radosnym i bardzo współczesnym mangowym stylu. Miasta opisane w książce to: Londyn, Nowy Jork, Tokio, Seul, Moskwa, Pekin, Meksyk, Paryż, Madryt i Berlin.
 

A Trip to the Beach (Wycieczka na plażę)
Gwyn Perkins
Affirm Press, 32 s.


Dzisiaj jest ten dzień - Iggy zaraz złapie falę! A przynajmniej tak myśli Dziadek. Iggy nie jest tego taki pewien. Przed nim na pewno niezapomniana przygoda na plaży, która oznacza najlepszy zamek z piasku jaki kiedykolwiek zbudowano, ryby z frytkami na lunch, mnóstwo łodzi i kilka doskonałych fal. Oto opowieść o wyjątkowym pięknie australijskiego wybrzeża, uniwersalnej magii oceanu i znaczeniu odnalezienia własnej drogi. Ostatnia przygoda w wielokrotnie nagradzanej serii "Iggy i Dziadek".


Ilustracja z książki "A Walk in the Bush" 

Ilustracja z książki "A Walk in the Bush"

Ilustracja z książki "A Walk in the Bush"

 Zamieszczone opisy książek oraz zdjęcia pochodzą z materiałów wydawców. 
  Tłumaczenie: Mała czcionka.

Czytaj także

0 Komentarze:

Prześlij komentarz